Vlhkost prostředí.

   Vzdušná vlhkost je pro leguána zeleného velmi důležitá. To ovšem zdaleka neznamená, že leguánům prospívá dlouhodobý pobyt v příliš vlhkém prostředí. Naopak dlouhodobý pobyt v prostředí kde relativní vlhkost osciluje na 100%, není pro leguána zeleného vhodný.

   Leguán zelený je zvíře subtropické. V subtropech vzdušná vlhkost kolísá na různé hladiny jak v průběhu dne, tak i v průběhu celého roku.

   Klima v teráriu ovlivňují výhřevné a světelné zdroje. V místnosti se může vlhkost držet v průběhu dne na stabilní hladině třeba kolem 60%, ovšem v uzavřené nádrži po ranním rozsvícení světel vzdušná vlhkost klesá a může se dostat velmi rychle třeba k 20%. To už je pro leguána zeleného extrémně suché prostředí.

   Indikátor suchého klima je to, že leguán nezvykle často pije. Suché prostředí nesvědčí žádnému leguánu zelenému, ale pro mláďata do 3 měsíců věku je vyloženě nebezpečné. Vydechováním ztrácí v suchém prostředí leguán rychle vodu z organizmu. Tu potom musí doplňovat pitím. Pokud tomu tak není, nedostatek tekutin způsobuje zvýšení koncentrace metabolitů v těle leguána a může dojít k závažným a nevratným zdravotním komplikacím. Čím je leguán menší tím je na deficit vody v těle citlivější.

   Další problém který nadměrně suché prostředí způsobuje, jsou komplikace se svleky staré pokožky. Leguáni zelení (stejně jako další plazi) se svlékají z toho důvodu, že rostou. Ve chvíli, kdy je jim už kůže malá, začne proces svlékání staré pokožky, nazývaný ekdyse.

   Leguáni zelení se svlékají postupně. Mláďata leguánů zelených se svlékají téměř nepřetržitě, dospělci již méně. V suchém prostředí mláďata nesvléknou pokožku správně z prstíků. Prstík mláděte je velmi tenký a chovatel nemá šanci si povšimnout, že se ze staré pokožky vlivem suchého prostředí utvoří na prstě prstýnek, který na jemný prstík působí jako škrtidlo. Stará pokožka je jemná a pouhým okem nejde tohle spolehlivě rozpoznat. Tento prstýnek omezuje proudění krve do prstu. Prstík se nejdřív deformuje, zbytní a pak velice často v důsledku vzniklé nekrózy odpadne. U větších leguánů už tohle nehrozí, ale mláďata do 6 měsíců věku jsou na to velmi citlivá. Mládě leguána zeleného se znetvořenými nebo chybějícími prsty se dá vidět poměrně často. Přitom je snadné tomu předejí

   Takto malá mláďata musí mít neustále k dispozici dostatečně prostornou mělkou misku s čistou vodou nejlépe těsně vedle výhřevného místa.

    Pro chov leguánů zelených je nejlepší kolísání vzdušné vlhkosti v průběhu dne. To znamená narosit leguána večer a případně vydatně navlhčit podklad na dně terária. Tím se zvýší vlhkost až ke 100%. A pak v průběhu noci a dalšího dne přirozeně klesá. Takže je velmi jednoduché zajistit leguánům zeleným optimální vlhkost. Pro kontrolu je dobré do terária umístit vlhkoměr.

   Nezbytné je dokonalé větrání terária.